PRINTERIKASSETIDE TÄITMINE JA RENOVEERIMINE

Meie ettevõttes ei tegeleta lihtsalt tahma kassettidesse valamisega, nagu see veel mõnel pool esineb.
Meie protsess järgib kindlat järjestust ja hõlmab mitmeid olulisi samme.

Enamasti täidetakse meie ettevõttes originaaltootja valmistatud kassette, kuna nende kvaliteet ületab analoogide oma. Kassetti avamisel puhastatakse selle kõik osad põhjalikult erinevate kemikaalide abil. Meie spetsialist kontrollib kõiki kasseti osi ja vajadusel asendab need uutega.

Trumlit, kui põhilist kuluvat kasseti komponenti, vahetatakse meie renoveeritavate kassettide puhul iga kord. Ainult regulaarne trumli vahetus tagab tugeva ja erksa kujutise, mis kestab kuni kasseti tühjenemiseni.

Kvaliteet ei sõltu üksnes trumli vahetusest ja kasseti puhastamisest, vaid hõlmab ka kõigi teiste kasseti osade kontrolli ja vahetust. Meie spetsialistid on oma kümneaastase kogemuse põhjal märganud, et erinevatel kassettidel kuluvad erinevad osad erineva kiirusega. Pärast kõigi vajalike osade vahetust ja puhastust järgneb kasseti täitmine tooneriga ehk tahmapulbriga.

Oleme testinud erinevaid tootjate tahmasid üle maailma, kuid oleme jäänud pidama Jaapani tootjale, kelle toote
kvaliteet on püsiv ja kujutis on tugev ning terav.

Pärast kasseti täitmist testitakse seda printeris. Kui testi tulemused on väga head, saab kasseti väljastada kliendile. Sellisel moel täidetud ja testitud kassetti saab võrrelda originaaltootja kvaliteediga ning defektide protsent on minimaalne, samas kui hind on üle poole võrra soodsam.


MITTEORIGINAAL EHK ANALOOG KASSETID

Neid kassette on 2 tüüpi:

  • Originaalkassett, mis on tehases taas täidetud, ja mille trummel ja puhastusnuga on asendatud.
  • Analoogkassetti tootja on valmistanud kogu kasseti ise, alustades plastmasskorpusetest kuni puhastusnugadeni – See on täiesti uus kassett, mida mõnikord kasutatakse kliendi eksitamiseks. Müügiesindaja rõhutab kliendile, et ta müüb uusi kassette, mitte täidetud, ning kui kasseti hind on ligikaudu sama mis originaalil, saab klient aru, et ta ostab originaalkassette.

Mõlema tüübi eelistamisel pole selgeid juhiseid, kuna kvaliteet varieerub tootjate ja partiide lõikes. Kõik sõltub tootjast ja nende kvaliteedikontrollist. On esinenud praaki ka tuntud kvaliteetsete analoogkassettide tootjatel, kuid üldine suundumus on, et kvaliteet on aastatega paranenud ja defektide protsent on oluliselt vähenenud.

Seetõttu oleme lisanud analoogtooted oma hinnakirja ja julgeme pakkuda nende jaoks garantii kuni tahma lõpuni.

Hinnaklass on väga mitmekesine. Odavamaid analoogkassette võib saada täitmise hinnaga, kuid kallimate analoogide hind jääb originaalkassettide hinnaklassi, olles ainult 15-20% odavam.
Normaalseks võib pidada analoogi hinda, mis on umbes 50% või veidi alla originaali hinnast. Värviliste analoogkassettide hind võib olla veidi kõrgem.


ORIGINAAL PRINTERI TOOTJA POOLT VALMISTATUD KASSETID

Originaalkassettide kvaliteet ületab kõiki eelnevaid. Aastatega on ka originaaltootjate kvaliteet langenud, eriti defektide esinemise osas. Kümme aastat tagasi ei pidanud kassettides PCR ehk kummirulli kunagi vahetama, kuid nüüd on see juba reegel. Kvaliteedilanguse põhjust pole selge, kuid võib vaid oletada, et võitlus käib kodutäitjate vastu, kes täidavad kassette ebatõhusal viisil.
Hoolimata väikesest tagasilangusest on originaaltootjate kassetid endiselt väga usaldusväärsed ja tagavad kvaliteetse trükise.

Ainus puudus originaalkassettide puhul on nende hind, mis võib ulatuda isegi printeri ostuhinnani ja
sellest üle. Originaali puhul on suurem väljaminek ühekordne, edasipidi saab sama kassetti täita soodsalt.

Loe ära visatud kassetide mõjust keskkonnale